Komputronik oczekuje utrzymania tendencji poprawy wyników w II poł. r. fin. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 gru 2018, 08:45

Komputronik oczekuje utrzymania tendencji poprawy wyników w II poł. r. fin.

Komputronik oczekuje, że zapoczątkowana w drugim kwartale roku obrachunkowego tendencja poprawy wyników finansowych, utrzyma się w drugim półroczu, poinformował prezes Wojciech Buczkowski.

„Na podstawie dotychczasowych rezultatów operacyjnych za okres od października 2018 do dnia sporządzenia niniejszego listu, oczekujemy, że zapoczątkowana w drugim kwartale roku obrachunkowego tendencja poprawy wyników finansowych, utrzyma się w drugim półroczu. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, liczymy na możliwość dalszego zwiększania sprzedaży i jej rentowności, co pozwoli na sprostanie oczekiwaniom naszych klientów oraz umożliwi budowanie pozytywnych doświadczeń naszych pracowników i ich satysfakcji z efektów pracy" - napisał Buczkowski w liście do akcjonariuszy.

Jak zaznaczył, grupa skupia się przede wszystkim na wzroście zysków ze sprzedaży i utrzymaniu kontrolowanego wzrostu kosztów działalności, pozostawiając kwestie zwiększania obrotów, przy niesprzyjającej polityce firm ubezpieczeniowych wobec sektora, w którym funkcjonują spółki z Grupy, na drugim planie.

„Jednocześnie warte podkreślenia jest, że ewentualna zmiana strategii sektora ubezpieczeniowego i w rezultacie możliwość otrzymywania większych limitów kredytów kupieckich od dostawców, będzie pozwała na istotnie lepsze wykorzystanie zasobów do zwiększania przychodów i zysków z działalności podstawowej" – dodał prezes spółki.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews), #KOM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost