Zysk netto Unimotu wzrósł r/r o 138% w 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 maj 2017, 09:11

Zysk netto Unimotu wzrósł r/r o 138% w 2016 r.

28 kwietnia Spółka UNIMOT S.A. opublikowała roczny raport z wynikami finansowymi za rok 2016. Spółka raportuje przychody ze sprzedaży na poziomie 2,52 mld zł, co oznacza zwiększenie przychodów z roku 2015 o 82,6%. Imponującą dynamikę widać też na poziomie wyniku finansowego netto. Skonsolidowany zysk netto za 12 miesięcy 2016 r. wyniósł 29,6 mln zł, czyli o 138% więcej niż w roku poprzednim.


„Ten znakomity rezultat udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki dynamicznemu rozwojowi hurtowej sprzedaży oleju napędowego. Zanotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży wolumenów tego paliwa, zwłaszcza w drugiej połowie roku i zwiększyliśmy ilość baz paliwowych udostępniających nasz produkt na terenie kraju. Bez wątpienia czynnikiem sprzyjającym naszemu rozwojowi w tym sektorze było wprowadzenie w Polsce tzw. pakietu paliwowego, czyli zbioru ustaw mających na celu ograniczenie szarej strefy w handlu paliwami. Istotne znaczenie dla osiągniętych wyników miał też wzrost hurtowej sprzedaży biopaliw i bioolejów.”

komentuje Robert Brzozowski Prezes UNIMOT S.A.

W liście skierowanym do akcjonariuszy Prezes Brzozowski podkreśla także, że jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych UNIMOT, jest innowacyjność. Przykładem takich innowacyjnych działań Spółki w 2016 r. było uruchomienie platformy transakcyjnej do sprzedaży oleju napędowego o nazwie HurtPaliwa24. Platforma jest dedykowana klientom biznesowym i prezentuje w czasie rzeczywistym ceny oleju napędowego, proponowane przez UNIMOT w 12 bazach paliwowych na terenie Polski. Dzięki temu klienci Spółki mają dostęp do aktualnych cen rynkowych i możliwość zakupu paliwa przez platformę po najlepszej cenie. Kolejną innowacyjną technologią, wprowadzoną przez Spółkę w 2016 r., jest aplikacja mobilna o nazwie Tankuj24 umożliwiająca polskim kierowcom zakup tańszego paliwa. W minionym roku aplikacja Tankuj24 była w fazie testów, zaś jej pełne uruchomienie nastąpi w roku 2017.


„Mając na uwadze stały rozwój Grupy UNIMOT w 2016 roku podjęliśmy również decyzję o wejściu w segment detalicznej sprzedaży paliw. Dlatego właśnie Spółka podpisała umowę ze Stowarzyszeniem AVIA INTERNATIONAL, na podstawie której rozpoczęła proces tworzenia nowej sieci stacji paliw w Polsce pod znaną w europie marką AVIA. Docelowo, w ciągu trzech najbliższych lat planujemy otwarcie 100 stacji paliw pod tą marką w modelu biznesowym opartym na zasadach franszyzy.”

dodaje Prezes Brzozowski.

W podsumowaniu zamykającym list do akcjonariuszy Prezes Zarządu zapewnia, że Grupa UNIMOT posiada przewagi konkurencyjne, które w zmieniających się warunkach rynkowych powinny gwarantować zdolność Spółki do stabilnego wzrostu. Obiecuje także utrzymanie przyjętej polityki dywidendowej zakładającej wypłatę dywidendy na poziomie 30% zysku netto.

O spółce:

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo, przemysł oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych. UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które zajmują się produktami petrochemicznymi i energetycznymi. UNIMOT ma prawo sprzedawać takie produkty na polskim rynku pod marką AVIA. Nowoczesne technologie, fachowa wiedza oraz najwyższa jakość produktów pozwalają Spółce dostosować ofertę do zmieniających się potrzeb klientów krajowych i zagranicznych.

Źródło: Spółka, #UNT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost